Promocja hotelu w internecie. Wiedza, szkolenia, warsztaty.

Warsztaty w hotelu

Spotkanie poświęcone promocji Twojego obiektu. Więcej »

Raport online

Analiza sytuacji marketingowej Twojego hotelu. Więcej »

Nowa strona hotelu

Koordynacja działań przy prawidłowej budowie strony. Więcej »

Stała współpraca

Regularne wsparcie merytoryczno - operacyjne. Więcej »

TripAdvisor idzie po swój pierwszy milion w Polsce

26 stycznia 2012, kategorie: Serwisy i portale    

Niedawno pisałem, że polska wersja TripAdvisor powinna przekroczyć granicę 800 tysięcy użytkowników w okolicach lata 2012. Tymczasem serwis dokonał tego już w listopadzie 2011! Tak przynajmniej wskazuje najnowszy ranking Megapanel.

O rosnącej popularności TripAdvisora w Polsce pisałem pod koniec roku 2011. Serwis notował doskonałe wyniki szczególnie latem – to zrozumiałe. Nic nie wskazywało na to, że jesienią będzie w stanie poprawić swoje wyniki z lipca i sierpnia. Tymczasem okazało się, że nie tylko wynik poprawił, ale „przeskoczył” również innego gracza notującego ciągły wzrost – Booking!

Według najnowszego rankingu Megapanel, w listopadzie 2011 TripAdvisor miał ponad 980 tysięcy użytkowników, co dało zasięg na poziomie ponad 5 procent! Dla porównania – miesiąc wcześniej TripAdvisor notował niecałe 480 tysięcy użytkowników. Mamy więc wzrost o ponad 100 procent i całkiem sporą sensację.

Co dalej?

Tym samym TripAdvisor wyprzedził nie tylko Booking, ale również takich gigantów, jak grupę eholiday.pl! Wyżej są tylko grupy nocowanie.pl, WP, Onet oraz rozkład jazdy PKP. Czy to jednorazowy wyskok TripAdvisora? A może mamy do czynienia z serwisem, który w ten sposób sygnalizuje swój potencjał na naszym rynku? Z niecierpliwością czekam na wyniki za grudzień.

Nowe statystyki

Tymczasem szefowie serwisu udostępnili właśnie nową formę statystyk oglądalności profili. „Management Dashboard” umożliwia bieżącą analizę opinii pojawiających się na naszego profilu oraz ranking popularności obiektu.

Co więcej, otrzymaliśmy również informacje o hotelach, których profile oglądane były najczęściej przez użytkowników odwiedzających nasz profil. Wiemy też więcej o samych użytkownikach – możemy poznać ich geograficzną lokalizację.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Innowacyjna funkcja w Hotel Finder – eksperyment trwa

Trzeba przyznać, że Google Hotel Finder wyrasta na jedną z najciekawszych porównywarek hotelowych. Najnowsza funkcja - filtrowanie "by travel time"...

Zamknij

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!