Promocja hotelu w internecie. Wiedza, szkolenia, warsztaty.

Warsztaty w hotelu

Spotkanie poświęcone promocji Twojego obiektu. Więcej »

Raport online

Analiza sytuacji marketingowej Twojego hotelu. Więcej »

Nowa strona hotelu

Koordynacja działań przy prawidłowej budowie strony. Więcej »

Stała współpraca

Regularne wsparcie merytoryczno - operacyjne. Więcej »

Reklama video hotelu: skuteczność rośnie

28 lipca 2014, kategorie: Bez kategorii    

Czy promocja video hotelu musi wiązać się wyłącznie z kosztownymi filmami promocyjnymi realizowanymi przez zewnętrzne agencje? Niekoniecznie – mówią o tym choćby najnowsze badania dotyczące wyników wyszukiwania w Google.

Agencja Search Metrics opublikowała rezultaty badań dotyczących tego w jaki sposób Google uzupełnia prezentowane wyniki wyszukiwania. Chodzi o dodatkowe materiały (najczęściej multimedialne) pobieranie z serwisów typu YouTube, Google Images, Google Maps lub Google News. Korzystając z wyszukiwarki widzimy je często.

Video najbardziej popularne

Wyniki badań są bardzo ciekawe – zdjęcia pojawiają się aż przy 45% wyników wyszukiwania. Na drugim miejscu jest video – filmy widoczne są przy prawie 30% wyników (połowa filmów pochodzi z YouTube). Na kolejnych miejscach znajdują się informacje, produkty oraz mapy. Te ostatnie pojawiaja się przy niecałym procencie wyników wyszukiwania.

Treści to również filmy

Eksperci zgodni są co do tego, iż w przyszłości to dobrze prowadzony marketing treści (content marketing) będzie jednym z kluczowych elementów sukcesu marki w Google. Ważne jest, abyśmy uświadomili sobie, iż treści to również materiały multimedialne: zdjęcia i filmy. Google ceni i promuje je coraz bardziej – bo przyciągają uwagę użytkowników.

Tymczasem hotelarze traktują kwestię reklamy video przede wszystkim jako duży wydatek. I po części jest to prawda: stworzenie atrakcyjnego, nowoczesnego (np. z wykorzystaniem drona) i dynamicznego filmu potrafi kosztować dużo. Dlatego ważne jest, abyśmy – podejmując decyzję o stworzeniu filmu – wykorzystali go jak najlepiej.

Krócej, ale więcej

Jeśli zamawiasz profesjonalną produkcję, zamiast jednego, 4-minutowego filmu stwórz kilka tematycznych i krótszych produkcji (np. 40-sekundowych). Umieszczając je na YouTube zadbaj o odpowiedni tytuł i słowa kluczowe w tagach – wcześniej przyda się analiza fraz najczęściej wpisywanych przez użytkowników.

Pamiętaj, aby słowa kluczowe znalazły się również w opisie filmu – wraz z aktywnym linkiem do strony. Jej adres powinien wyświetlać się przez cały czas trwania video.

Twórz filmy samodzielnie

Współczesne smartfony posiadają obiektywy i oprogramowanie pozwalające kręcić filmy o dobrej jakości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby regularnie nagrywać amatorskie, krótkie video dokumentujące życie hotelu lub jego okolicy (zachód słońca, wydarzenia, szum jeziora, piękna pogoda na plaży, najciekawsze miejsca w mieście itp.)

Umieszczając je na YouTube z odpowiednim tytułem i tagami mamy szansę pozytywnie wpłynąc na pozycjonowanie strony naszego hotelu – i dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów. Zapewnimy sobie również treści idealnie sprawdzające się w mediach społecznościowych.

Pełne rezultaty badań pobrać można ze strony Search Metrics

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobra informacja dla hotelarzy: jest Google My Business

Bałagan - tak jednym słowem określić można było zamieszanie z profilami hoteli na mapach Google oraz w serwisie Google Plus....

Zamknij

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!