Promocja hotelu w internecie. Wiedza, szkolenia, warsztaty.

Warsztaty w hotelu

Spotkanie poświęcone promocji Twojego obiektu. Więcej »

Raport online

Analiza sytuacji marketingowej Twojego hotelu. Więcej »

Nowa strona hotelu

Koordynacja działań przy prawidłowej budowie strony. Więcej »

Stała współpraca

Regularne wsparcie merytoryczno - operacyjne. Więcej »

Hotel na Facebooku – dlaczego warto inwestować w video

19 maja 2017, kategorie: Hotel na Facebooku, Strategie i Case Study    

Nie muszą być długie, nie muszą być nawet w pełni profesjonalne. Ważne, aby były: filmy video Twojego hotelu na Facebooku. Potwierdzają to statystyki.

Na początek kilka słów o YouTube. Wszyscy wiemy, że jest tam wszystko. Stare teledyski, fragmenty programów TV, kanały eksperckie, śmieszne zwierzęta, youtuberzy itp.

To dlatego YouTube zaczyna pełnić rolę współczesnej telewizji: takiej, w której odbiorca tworzy swoją własną „ramówkę”, gdzie w każdym momencie można przerwać program, a same materiały wydają nam się „bliższe” – choćby dlatego, że nie zawsze tworzone są w pełni profesjonalnie.

Kompleks Facebooka

Dlaczego artykuł na temat Facebooka zacząłem długim akapitem poświęconym YouTube? Bo w Polsce – z czego zapewnie mało kto zdaje sobie sprawę – to YouTube ma więcej użytkowników niż Facebook.

Na całym świecie zaś użytkownicy YouTube oglądają dziennie około…miliarda godzin materiałów. To wielki „kompleks” Facebooka, który robi wszystko, aby przejąć pałeczkę wiodącego serwisu video.

Video na Fan Page hotelu

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zwiększanie zasięgów materiałów video umieszczanych przez użytkowników Facebooka. Dotyczy to również marek. Filmy mają zazwyczaj lepsze „osiągi” niż statyczne treści.

Jeśli więc prowadzisz Fan Page Hotelu na Facebooku staraj się regularnie umieszczać na nim materiały video. Mogą to być materiały kręcone telefonem – ważne, aby dokumentowały to, co dzieje się w obiekcie lub prezentowały jego lokalizację. Zwykła panorama jeziora lub zachód słońca mogą „zrobić robotę”.

Video w reklamach

Podobna zasada dotyczy reklamy hotelu na Facebooku. Serwis bardzo często faworyzuje formy reklamowe z filmami video. Co więcej – takie reklamy cieszą się również doskonałym odbiorem użytkowników. Poniżej statystyki ostatnio prowadzonej przeze mnie kampanii majówkowej w jednym z hoteli.

Hotel na Facebooku

Uwagę zwracają dwie zmienne: bardzo wysoki wskaźnik CTR (liczba osób, które widząc reklamę zdecydowała się na nią kliknąć) oraz niskie koszty pozyskanego ruchu (czy w AdWords uzyskamy koszty kliknięcia na poziomie 10 groszy?).

Dokładny rozkład zasięgu widzimy na kolejnej grafice. W kampanii użytych zostało łącznie 9 różnych reklam, w tym cztery filmy. To one były wyświetlane najczęściej. Warto zwrócić uwagę, że koszt kliknięcia w przypadku video był jeszcze niższy i nie przekroczył 10 groszy!

Hotel na Facebooku

Jak wyglądały reklamy?

  • 15-17 sekundowe video (optymalny czas trwania według Facebooka)
  • Video było „pociętą” wersją filmów promocyjnych hotelu
  • Do edycji użyłem dostępnego w Windows programu Live Moviemaker
  • Razem z video użytkownik widział treść z wypunkowaniami i emotikonami
  • W treści był również podany dodatkowy link do promocji

Facebook premiuje większymi zasięgami nie tylko filmy w komunikacji na Fan Page, ale również w kampaniach reklamowych. Warto o tym pamiętać – to świetny sposób na promocję pakietów lub ofert last minute. To również doskonała ścieżka w poszukiwaniu ruchu o niższym koszcie pozyskania.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pozycjonowanie hotelu – jak uzyskać wzrosty?

Jak uzyskać ponad dwukrotny wzrost liczy odwiedzin z bezpłatnych wyników wyszukiwania w Google? Oto przykłady udanej współpracy z hotelami.

Zamknij

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!